KONST / Litografier / Färglitografi 12948372
nr 1294 8372
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 214/310. Motivet: 27x45cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 2 december 2019
kl 18:04:55
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman